ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM

HİZMET_STANDARTLARI

Hizmet Standartları Tabloları

SON YORUMLANANLAR

  HABER ARA


  Gelişmiş Arama

  EN ÇOK OKUNANLAR

  TERÖR

  İşsiz Gençlere iş İmkanı

  İşsiz Gençlere iş İmkanı

  Tarih 23 Şubat 2012, 16:06 Editör Mahir KÜÇÜK

  SODES Projesi Kapsamında Barajlarımızda Yeni İstihdam Alanları Projesi Tanıtım Toplantısı Yapıldı.

   

             15.02.2012 tarihinde ilçemizde Kürtün Kaymakamı Abdulselam ÖZTÜRK, Gümüşhane  Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Hasan IRKIN, Kürtün ve Torul kamu-kurum müdürleri, kursiyerler ve çiftçilerin katılımıyla projenin tanıtım toplantısı düzenlenmiştir.

             Projenin asıl amacı Kürtün ve Torul İlçelerinde; kültür balıkçılığını yaygınlaştırmak, halkı bu konuda bilinçlendirmek ve ilçelerimizde yaşanan işsizlik konusunda istihdam sağlamaktır. Projemiz bir eğitim projesi olduğundan toplamda 30 kursiyere 4 ay süreli su ürünleri yetiştiriciliği hakkında teorik ve uygulamalı eğitimler verilecektir.

   

             Karadeniz Bölgesi, çok sayıda akarsuya sahip olması dolayısıyla, bölge yatırımcılarına kültür balıkçılığı odaklı, oldukça yüksek bir potansiyel sunmaktadır. Gümüşhane ilimizin Kürtün ve Torul ilçelerinde birer baraj gölü bulunmakta olup, bu göllerde üretim izni verilen 20 işletmede toplamda 4500 ton/yıl üretim kapasitesi bulunmaktadır. Diğer yandan ciddi derecede işsizlik sorunu bulunan bölgemizde, son yıllarda gelişen bu sektörde girişimcilik ruhunun kazandırılması amacıyla Kürtün ve Torul İlçe Gıda Tarım ve Havyancılık Müdürlüklerinin ortaklaşa hazırlayıp sunduğu SODES (Barajlarımızda Yeni İstihdam Alanları) Projesi kabul görmüş olup, uygulama safhasına gelmiştir.

   
   
   
   
   

  Bu haber 3712 defa okunmuştur.

  Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

  Alabalık Yetiştiriciliği

  • Bu kategoriye henüz haber eklenmedi.

  Mustafa Kemal Atatürk

  BİMER

   

  GALERİ

  HAVA DURUMU

  Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.